Mleko modyfikowane bez laktozy

Mleko modyfikowane bez laktozy

September 16, 2022 0 By Artur Sapa

Mleko bez laktozy to mleko modyfikowane, które zawiera niższe poziomy laktozy, głównego cukru występującego w mleku. Może być produkowane poprzez dodanie enzymów laktazy do zwykłego mleka lub poprzez usunięcie laktozy z mleka i dodanie z powrotem niektórych składników utraconych w tym procesie. Smak mleka jest bardzo zbliżony do smaku mleka z laktozą. Ważne żeby wiedzieć czym jest nietolerancja laktozy i u kogo najczęściej występuje.

Gdzie kupić mleko bez laktozy? produkty z nabiału można kupić w mniejszych sieciówkach, ale również są w ofertach dużych sklepów jak Biedronka, czy Lidl.

Mleko w proszku bez laktozy jako alternatywa mleka krowiego

Jest to produkt mleczny wykonany z mleka bez laktozy i może być stosowany w gotowaniu lub jako zimny napój. Można je dodać do herbaty lub kawy, albo użyć do przygotowania gorącej czekolady.

Mleko modyfikowane bez laktozy zawiera tylko śladowe ilości laktozy, więc jest odpowiednie dla osób z nietolerancją laktozy, jeśli jest spożywane w małych ilościach.

mleko bez laktozy

Produkt z nabiału jest dostępny w różnych smakach, w tym waniliowym i czekoladowym, ale można go również stosować w przepisach, w których używa się zwykłego mleka w proszku. W takich sklepach jak biedronka i lidl można zakupić serek bez laktozy, czy jogurt bez laktozy. Mleko bez laktozy biedronka zawiera wszystkie niezbędne witaminy i składniki, co w zwykłym mleku krowim, dlatego śmiało możesz go stosować w swojej diecie.