Słodycze bez glutenu i laktozy

Słodycze bez glutenu i laktozy

February 23, 2023 0 By Artur Sapa

Czy masz problem z nietolerancją laktozy? Odczuwasz dolegliwości po spożyciu glutenu? A może jesteś ciekaw, jak smakują słodycze bez laktozy i chciałbyś je spróbować? Obecnie na rynku mamy dostęp do coraz większej liczby produktów bez laktozy oraz słodyczy bez glutenu. Ze względu na różnorodność, możesz wybierać ulubione smaki wyrobów takich jak czekolada bez laktozy, czy chociażby tort bez laktozy. Już nie musisz wykluczać ukochanego ciasta, które do tej pory zajadałeś ze smakiem.

Jakie słodycze bez laktozy?

Coraz więcej osób sięga po słodycze bez laktozy. Podyktowane jest to wrastającą świadomością dotyczącą zdrowych zasad żywieniowych, a także tym, iż coraz więcej ludzi zauważa u siebie symptomy występujące przy nietolerancji laktozy. Mimo, iż w sklepach większość słodkości zawiera w swoim składzie laktozę, to można znaleźć także te, które są jej pozbawione.

Słodycze bez laktozy dostępne na rynku to między innymi:

Produkty bez laktozy
 • ciastka
 • czekolada
 • batony
 • lody
 • domowe gofry fit oraz wafle
 • kremy czekoladowe oraz orzechowe bez laktozy
 • żelki
 • wafle ryżowe w czekoladzie bez laktozy
 • tort
 • chałwa
 • sezamki
 • cukierki

W produktach bez laktozy często mleko zostaje zastąpione przez roślinny zamiennik. To właśnie obecność tego składnika dla wielu osób może być powodem do obaw i odrzucenia tych wyrobów. Warto zatem zapamiętać, iż słodycze bez laktozy smakują praktycznie tak samo jak wszystkie inne zawierające laktozę, dlatego przy diecie bez laktozy smak zjadanych potraw zmienia się nieznacznie. Jeśli więc uwielbiasz dla przykładu tiramisu, nie musisz już obchodzić się smakiem. Wybierz ulubioną wersję ciasta bez laktozy lub chociażby tortu bez laktozy i zajadaj się nim bez obaw o niepożądane dolegliwości trawienne.

Słodycze bez laktozy są także doskonałą opcją dla osób prowadzących sportowy lub zabiegany tryb życia. Batony bez laktozy sprawdzą się, jako szybka przekąska przed treningiem, czy chociażby w trakcie wędrówki po górach lub przerwie w pracy czy szkole. 

Gdzie można kupić produkty bez laktozy?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele produktów bez laktozy w popularnych sieciówkach takich jak Lidl i Biedronka. Sklepy te oferują wyroby w przeróżnych smakach i kombinacjach, co dla miłośników kosztowania nowości jest doskonałym rozwiązaniem. Możesz również zaopatrzyć się słodycze bez laktozy w mniejszych sklepach, a nawet w osiedlowych sklepikach. W Lidlu czy też Biedronce znajdziesz te produkty oznaczone specjalnymi etykietami, a także ulokowane w konkretnych miejscach sklepu.

Słodycze bez glutenu i laktozy to doskonała alternatywa dla każdego, kto uwielbia łakocie i nie wyobraża sobie wypicia kawy bez ukochanego ciacha. Nie tylko zaspokajają potrzeby osób cierpiących na nietolerancję laktozy, ale świetnie smakują i są dostępne w popularnych sklepach spożywczych. Osoby cierpiące na dolegliwości związane z nietolerancją laktozy wybierają słodycze bez laktozy i z powodzeniem włączają je do swojej codziennej diety bez laktozy.