Lukry – 3 rzeczy, które powinieneś o nich wiedzieć

Lukry – 3 rzeczy, które powinieneś o nich wiedzieć

July 25, 2021 0 By Artur Sapa

Cukiernictwo to Twoja pasja? Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalistą, czy amatorem, bez wątpienia chcesz, aby Twoje desery prezentowały się efektownie. Aby mogło tak być, potrzebujesz wysokiej jakości produktów, które umożliwią Ci wykonanie stylowych, często misternych zdobień. Do takich artykułów możemy zaliczyć lukry, które zapewnią Ci szerokie możliwości tworzenia. Czytaj dalej, a przedstawimy Ci 3 fakty o lukrze królewskim, które powinieneś znać!

Lukry – dlaczego warto używać ich w kuchni?

Lukry to produkty, których nie może zabraknąć w kuchni miłośnika słodkości. Wystarczy, że zaopatrzysz się w słynny lukier królewski, a możesz mieć pewność, że pozwoli Ci on na wykonanie wspaniałych dekoracji.

1. Jeden produkt – wiele możliwości

Lukier królewski to produkt, który pozwoli Ci stworzyć prawdziwe arcydzieła. Świetnie sprawdzi się do ozdobienia nie tylko ciast czy tortów, ale także ciasteczek. Dużą jego zaletą jest to, że z jednego produktu możesz uzyskać aż 3 różne konsystencje. Pierwsza, zalewowa, będzie świetnym tłem dla większych dekoracji. Możesz nią równomiernie pokryć całą powierzchnię ciasteczka czy ciasta. Z kolei średnia konsystencja pozwoli Ci tworzyć misterne wzory – przy użyciu końcówek cukierniczych. Możesz też uzyskać sztywną konsystencję, z której możesz wykonać duże, efektowne formy, takie jak np. kwiaty.

2. Rozwiązanie praktyczne, a zarazem ekonomiczne

Decydując się na lukier królewski, nie musisz kupować wielu jego rodzajów, aby stworzyć ozdoby swoich marzeń. Wystarczy jedno opakowanie, ponieważ jest to produkt, który możesz barwić samodzielnie. Z jednego opakowania możesz stworzyć różne konsystencje we wszystkich kolorach tęczy. Nie można więc zaprzeczyć temu, że to bardzo praktyczny artykuł cukierniczy.

3. Łatwy w przygotowaniu

Obawiasz się, że przygotowanie lukru jest trudne lub długotrwałe? Niepotrzebnie! Lukier królewski to produkt, który przygotujesz w zaledwie kilka minut. Jedyne składniki, jakie są Ci potrzebne, to przegotowana, ostudzona woda i proszek – a to wszystko w odpowiedniej proporcji. Połącz je i miksuj od 3 do 6 minut, tak aby mieszanina stała się jednorodna – tak przygotowany lukier jest gotowy, by tworzyć z niego dekoracje.

Jak widzisz, lukry to bardzo praktyczne produkty cukiernicze, które pozwolą Ci na stworzenie zachwycających i modnych deserów. Internauci, którzy poszukują wysokiej jakości produktów z tej kategorii, często wybierają e-sklep Cake Land. To miejsce stworzone przez pasjonatów, którzy dbają o to, abyś w dostępnym asortymencie mógł znaleźć wszystko, czego tylko potrzebujesz do swoich słodkości.