Topper na Pierwszą Komunię Świętą – dlaczego warto ozdobić nim komunijny tort?

Topper na Pierwszą Komunię Świętą – dlaczego warto ozdobić nim komunijny tort?

March 22, 2022 0 By Artur Sapa

Szykujesz przyjęcie komunijne? Jeżeli tak, to z pewnością chcesz, by jego oprawa była zapadająca w pamięć i dopracowana w każdym szczególe. Do komunii przystępuje się przecież tylko raz w życiu. Jednym z ważnych elementów tej imprezy jest tort, który podkreśla wyjątkowość tej okazji i osładza przyjęcie gościom. W ostatnich latach wypiek ten najczęściej ozdabia się specjalnym topperem na Pierwszą Komunię Świętą. Czym jest taka dekoracja i dlaczego warto się na nią zdecydować? Odpowiadamy w poniższym artykule.

Czym jest topper na Pierwszą Komunię Świętą?

Toppery to coraz popularniejsze, gotowe dekoracje cukiernicze. Przyjmują formę rozmaitych napisów lub symboli graficznych, które zamocowane są na specjalnych patyczkach. Takie ozdoby wbija się w ciasto tuż przed podaniem, zyskując tym samym uroczą, przyciągającą wzrok dekorację.

Toppery na Pierwszą Komunię Świętą – jak wskazuje sama ich nazwa – to ozdoby stworzone z myślą o tej właśnie uroczystości. Taka dekoracja może mieć np. kształt hostii, złożonych w modlitwie dłoni lub po prostu napisu “Pierwsza Komunia Święta”. Można ją także personalizować, dodając np. imię przystępującego do sakramentu dziecka.

Dlaczego warto ozdobić tort topperem komunijnym?

Niezależnie od tego, czy chcesz zrobić tort komunijny własnoręcznie, czy wolisz zamówić go w profesjonalnej cukierni, specjalny topper na Pierwszą Komunię Świętą będzie doskonałym zwieńczeniem wypieku. Dlaczego warto go wykorzystać? Do najważniejszych zalet tej dekoracji zaliczamy:

efektowny wygląd – toppery komunijne prezentują się naprawdę elegancko. Taka ozdoba może zupełnie odmienić nawet najprostszy wypiek;

ekspresową aplikację – to jedna z najważniejszych zalet wszystkich topperów – wbijasz ozdobę w ciasto i gotowe!

możliwość personalizacji – dzięki umieszczeniu na topperze np. imienia przystępującego do sakramentu dziecka główny bohater imprezy czuje się jeszcze bardziej wyróżniony – gwarantujemy, że pociecha będzie zachwycona;

urocza pamiątka i idealny element komunijnych zdjęć – topper na komunię sprawia, że tort przepięknie prezentuje się na pamiątkowych zdjęciach i nie ma tu znaczenia, czy będą to fotografie profesjonalne, czy te wykonane smartfonem. Co więcej, tego rodzaju ozdoby zwykle wykonane są z drewna lub plexi, zatem po uroczystości możesz je zachować jako uroczą pamiątkę.

Gdzie kupić topper na Pierwszą Komunię Świętą?

Największy wybór topperów komunijnych czeka na Ciebie online. Znajdziesz je chociażby w e-sklepie mf3d.com.pl – punkt oferuje szeroki wybór wzorów, możliwość personalizacji, a także próbnik kolorów, dzięki któremu dopasujesz ozdobę do oprawy całego przyjęcia.