Festiwal tradycyjnych smaków w Poznaniu

Festiwal tradycyjnych smaków w Poznaniu

March 14, 2022 Off By Artur Sapa

Romantyczne wędliny czy sery przyciągają uwagę, kusząc swoim niepowtarzalnym zapachem oraz smakiem. Tradycja wyrabiania własnych produktów mięsnych lub serowych sięga wielu pokoleń wstecz, a dzięki nowej modzie, znowu powraca na polskie stoły. Już w sierpniu kolejna edycja Festiwalu Tradycyjnych Smaków w Poznaniu.
Babcine receptury, przekazywane od dawna w rodzinach goszczą w menu wielu restauracji i zachęcają do skosztowania staropolskich specjałów. Gdzie zjeść w Poznaniu, aby poczuć dawny klimat i spróbować wysokiej jakości wędlin, serów czy innych wyrobów własnych?

Dobre restauracje w Poznaniu

Stolica Wielkopolski słynie z niepowtarzalnego smaku i dań, których nie znajdzie się w innych częściach Polski. Tradycyjne pyry z gzikiem czy słynne rogale świętomarcińskie to jedne z wielu przykładów kuchennych właściwości Poznania. Jednak Wielkopolska to także miłość do wyrobów własnych, przyrządzanych według znanych i cenionych przepisów. W wielu restauracjach w Poznaniu można skosztować aromatycznych szynek, kiełbas, polędwic czy produktów serowych. Wśród miejsc najczęściej polecanych znajduje się klimatyczna Browarna Przystań, w której można znaleźć smakowite wyroby mięsne i sery, wytwarzane we własnej wędzarni.

Aby poczuć smak tradycji

Browarna Przystań to restauracja w Poznaniu, mieszcząca się przy ulicy Browarnej, w dzielnicy Antoninek. Bliskość przyrody i odpowiednia odległość od miejskiego gwaru sprawia, że to miejsce doskonałe na odpoczynek i chwilę spędzone z najbliższymi. Z tego też powodu cieszy się dużą popularnością wśród osób ceniących sobie dobrą kuchnię. W końcu tradycyjne wyroby smakują najlepiej na łonie natury! W wędzarni znajdującej się przy Browarnej Przystani, specjaliści przygotowują aromatyczne kiełbasy, szynki, polędwice, ryby, a także sery. Każdy rodzaj potrawy opalany jest innym typem drewna, aby wydobyć z niego najlepsze walory smakowe. Aromat wędzonych produktów unosi się niemalże od samego progu restauracji i zachęca do skosztowania dań znajdujących się w karcie.

Miejsce na ognisko w Poznaniu

Szczególnie w sezonie letnim lubimy spędzać czas na świeżym powietrzu, zwłaszcza w ciepłe i długie wieczory. Można to połączyć z degustacją wyrobów własnych i spędzić miło czas z rodziną bądź znajomymi. W ofercie Browarnej Przystani w Poznaniu znajduje się możliwość organizacji ogniska. Opiekanie kiełbasek czy serów nad wolnym ogniem będzie doskonałym sposobem na imprezę, jak i zwykłe spotkanie z bliskimi. To także cieszący się dużą popularnością pomysł na imprezę integracyjną, wieczór panieński lub kawalerski czy różnego rodzaju eventy. Smak własnych wyrobów upieczonych w ten sposób będzie z kolei niezapomnianym doznaniem kulinarnym!

Gdzie zjeść w Poznaniu – Browarna Przystań zaprasza

Restauracja położona w pobliżu lasów na Antoninku w Poznaniu jest zlokalizowana na tyle daleko od miejskiego gwaru, co pozwala na odpoczynek, ale równocześnie odpowiednio blisko, aby w kilka minut znaleźć się w centrum miasta. To połączenie sprawia, że z roku na rok rośnie popularność tego mięsa. Także pozytywne opinie o własnych wyrobach są znane w kulinarnym świecie stolicy Wielkopolski i zdobywają ciągle nowych zwolenników. Dobra restauracja w Poznaniu proponuje także organizację imprez okolicznościowych, podczas których serwowane są potrawy inspirowane tradycyjnymi recepturami.