Romantyczne walentynki w domu – co ugotować? Co ubrać?

Romantyczne walentynki w domu – co ugotować? Co ubrać?

February 24, 2022 0 By Artur Sapa

Walentynki to dzień, w którym nie brakuje wyznań miłości, prezentów, ale też trzeba powiedzieć, że rok ma 365 dni, więc każdego dnia trzeba dbać o swoją drugą ukochaną osobę. Niemniej jednak ten czas jest takim wyjątkowym okresem, gdzie staramy się bardziej niż zwykle. Romantyczny dzień nie musi stać tylko pod znakiem prezentów, ale można równie dobrze przyrządzić pyszny obiad. W dodatku można też zadbać o swój ubiór. Chcąc uzyskać więcej porad na ten dzień, zachęcamy do przeczytania naszego tekstu.

Walentynki — wyjątkowa kolacja we dwoje

Powiedzenie „przez żołądek do serca” nadal zobowiązuje. Każdy mężczyzna kocha dobrze zjeść, chociaż nie brakuje też panów, którzy wyjątkowo starają się o względy swoich pań. Często pojawiają się pytania dotyczące tego, co ugotować. Z racji tego, że ma być to romantyczny wieczór, to na pewno warto włożyć na siebie coś ładnego, ale zadbać też o całą otoczkę. Odpowiednie naświetlenie, postawienie świec i nakrycie do stołu sprawi, że będzie to wyjątkowa kolacja. Niekoniecznie trzeba wydawać pieniądze na drogi obiad w restauracji, gdzie dookoła będzie wiele osób, tylko postawić na swobodny wieczór, który może zakończyć się miłosnymi uściskami.

Co do konkretnych dań, to jak najbardziej warto postawić na włoską kuchnię w postaci makaronów, ale nie jest to warunek sine qua non, który koniecznie musi zaistnieć. Dobrą alternatywą może być kuchnia polska czy też azjatycka, natomiast najważniejsze jest to, aby był to wieczór spędzony we dwoje oraz nie było zbędnego spinania się.

ubrania damskie answear na walentynki

Odpowiednia atmosfera to podstawa i z pewnością każda ze stron doceni starania się o to, żeby każda chwila była niezapomniana. Jeszcze inną opcją jest skorzystanie z zewnętrznego cateringu, jednak wydaje się, że wspólne przygotowanie posiłku bądź zrobienie go z myślą o drugiej osobie.

Jakie ubrania warto mieć na sobie?

Kwestia ubioru w Walentynki jest równie ważna. Trzeba pamiętać o tym, że warto jest zaskoczyć swoją ukochaną osobę poprzez ubranie czegoś, czego jeszcze druga strona nie widziała bądź też już zapomniała. Bardzo dobrą propozycją jest założenie eleganckiej sukienki czy spódnicy, która będzie doskonale sprawdzać się w tym dniu. Jako że to dzień, który nieustannie kojarzy się z miłością, to dobrym ruchem będzie kolor czerwony, ale również czarny warto wziąć pod uwagę, ponieważ jest to kolor kuszący i podkreślający piękno sylwetki. Nie może przy tym zabraknąć odpowiedniego obuwia oraz makijażu. Panie powinny pamiętać o tym, że ważny jest również sam komfort. Zamiast szpilek można więc postawić na damskie baleriny od Answear.

Nie można zapomnieć, że nie tylko kobiety powinny przygotować się na ten dzień. Również panowie mają swoje obowiązki, więc warto założyć wyprasowaną i czystą koszulę, pomyśleć o marynarce i dobrze skrojonych spodniach. Być może warto rozważyć wizytę u fryzjera, aby jeszcze bardziej pokazać swoje zewnętrzne piękno i podobać się swojej ukochanej. Pamiętajcie jednak, że to tylko jeden dzień i staranie się o drugą osobę powinno trwać przez cały rok. Może się nawet okazać, że zwykły obiad zjedzony w spokojnej atmosferze będzie więcej znaczyć niż masa drogich prezentów.