Naczynia na desery. Poradnik

Naczynia na desery. Poradnik

May 17, 2022 Off By Artur Sapa

Idealnym zwieńczeniem obiadu jest deser. Tak naprawdę nie tylko dzieci czekają na słodkie co nieco. Również wielu dorosłych z wypiekami na twarzy wypatruje łakoci. Warto więc zadbać, aby słodki akcent został podany we właściwy sposób. Podawanie deserów – ciast, ciasteczek, babeczek, lodów i musów owocowych to prawdziwa sztuka. Obecnie do dyspozycji mamy wiele naczyń, które umożliwiają piękne wyeksponowanie słodkości oraz eleganckie serwowanie różnego rodzaju deserów. Bo jak wiadomo, deser powinien być ucztą nie tylko dla podniebienia, ale również dla oczu.

Jak podawać ciasta i torty?

Niezwykle ważną rolę w podawaniu deserów odgrywa ich prezentacja. Jako, że w pierwszej kolejności jemy oczami, ciasto powinno ładnie wyglądać i być estetycznie zaprezentowane. Torty podajemy w całości na paterze z nóżką i kroimy dopiero przy gościach. Dzięki paterze na nodze wypieki są wspaniale wyeksponowane, a my możemy zaoszczędzić sporo miejsca na stole – nóżki są zazwyczaj na tyle wysokie, że pod paterą zmieszczą się inne naczynia. A co jeśli spodziewamy się większej liczby gości, bo na przykład mamy jubileusz lub chcemy hucznie obchodzić imieniny? Dla większej ilości zaproszonych osób dobrze będzie przygotować naczynie dwupoziomowe albo z trzema piętrami. Patera, na którą się zdecydujemy powinna wizualnie pasować do pozostałej zastawy stołowej. Dobrze, aby idealnie komponowała się z serwisem obiadowym lub kawowym. Należy pamiętać, że pokrojone kawałki tortu nakłada się na talerzyki deserowe za pomocą specjalnej łopatki.

Ciasta, zazwyczaj pokrojone już na mniejsze kawałki, serwujemy na etażerkach. Bardzo ułatwiają one częstowanie się łakociami, a przy okazji są tym elementem, który może wspaniale udekorować stół. Etażerki na ciasto mogą być wykonane z różnych materiałów, np. szkła lub porcelany. I tutaj należy pamiętać o gustownych talerzykach deserowych. Eleganckie talerze, gładkie lub z subtelnymi zdobieniami, będą pięknie prezentować się w towarzystwie starannie udekorowanych wypieków. Jeśli do ciasta podajemy sos, deser nakłada się na duże, płaskie talerze. Małe ciasteczka oraz muffiny podajemy w papierowych foremkach, tak zwanych papilotkach, ustawiając na szykownych etażerkach lub paterach. Nie można również zapomnieć o odpowiednich sztućcach, które są niezbędne do delektowania się słodkimi przysmakami. Na pewno warto zaopatrzyć się w gustowny zestaw widelczyków do ciasta, który będzie doskonałą inwestycją na lata.

Patery i etażerki na ciasto dostępne na sklep.maxwellandwilliams.pl

Jak podawać owoce?

Owoce mogą również stanowić doskonały pomysł na deser, zwłaszcza jeśli podamy je w odpowiedni sposób. Kiście winogron, mandarynki, truskawki czy banany można podać na paterze. Będzie to wyglądało elegancko, a jednocześnie oryginalnie. Aby zapewnić gościom swobodny dostęp do wybranych owoców, warto wybrać paterę obracaną. W momencie, kiedy owoców jest dużo warto skorzystać z wielopoziomowej etażerki. Mniejsze owoce można podać w stylowych półmiskach. Ważne w tym wszystkim jest to, żeby poszczególne naczynia do deserów pasowały do talerzyków deserowych i tworzyły z nimi spójną całość.

Jak serwować desery lodowe i musy?

Lody to ulubiony deser małych i dużych. Oczywiście każdy ma swój ulubiony smak, jednakże o wiele ważniejszą kwestią jest odpowiednie podanie lodów. Desery lodowe można serwować w różnego rodzaju naczyniach, w zależności od potrzeb i fantazji. Może to być piękny szklany pucharek lub elegancka salaterka. Równie dobrze sprawdzą się szykowne miseczki oraz kieliszki koktajlowe. Bardziej wyszukaną formą podania lodów jest zaserwowanie ich w wydrążonych owocach, które należy ustawić na odpowiednio dopasowanych talerzykach deserowych. Smakołyki takie, jak galaretki, budynie oraz musy owocowe z bitą śmietaną będą najlepiej smakować i pięknie się prezentować w gustownych miseczkach.

talerzyki deserowe

Naczynia do deserów ze sklepu Maxwell and Williams

Elegancko udekorowany stół zawsze zrobi wrażenie na gościach. Będzie również wyrazem szacunku wobec bliskich, znajomych i przyjaciół. Wybierając poszczególne naczynia do deserów warto zadbać, aby były eleganckie i utrzymane w jednym stylu. Wówczas kompletna zastawa stołowa będzie prezentować się jeszcze lepiej. Szykowne etażerki na ciasto, talerzyki deserowe oraz piękne serwisy kawowe można znaleźć w sklepie Maxwell and Williams. Oferta sklepu jest zróżnicowana, dzięki czemu każdy ma szansę znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu sklep.maxwellandwilliams.pl!