Co zwiedzić we Wrocławiu?

Co zwiedzić we Wrocławiu?

May 23, 2022 Off By Artur Sapa

Dolny Śląsk i Wrocław to jedne z najlepszych miejsc turystycznych w Polsce i niemal w każdym przewodniku można znaleźć dziesiątki tras turystycznych dla podróżnych o różnych preferencjach, budżetach i potrzebach. Przedstawiamy kilka ciekawych miejsc, które można odwiedzić w ciągu jednego dnia. Program zaplanowany jest w taki sposób, aby mieć możliwość zanurzenia się w niepowtarzalnej atmosferze Wrocławia i jak najbardziej doświadczyć tego wspaniałego miasta.

Zaczniemy od historii

Żeby zapoznać się z dziedzictwem historycznym Wrocławia, zdecydowanie potrzebujesz kilka dni. Jednak co w sytuacji, kiedy na wycieczkę masz tylko dobę lub nawet mniej – jedynie kilka godzin? Wówczas udaj się na starówkę: to tu bije serce starego Wrocławia, to w tym miejscu świetnie spędzisz czas w każdą pogodę i dowiesz się o wielu nowych ciekawych rzeczach. Jednym z miejsc, które zdecydowanie warto dodać do listy must see jest barokowy pałac królewski, który pierwotnie należał do monarchów pruskich. Został zbudowany w 1717 roku w stylu weneckim, a w 1750 roku zakupiony przez pruskiego króla Fryderyka Wielkiego, który przekształcił pałac w swoją rezydencję.

Czarujący świat zwierząt

Zoo we Wrocławiu jest najstarszym i największym tego typu miejscem pod względem liczby zamieszkujących go osobników zwierząt w kraju. Nazywa się nieco niestandardowo – Ogród zoologiczny we Wrocławiu, jednak jest to całkiem słuszne: zwierzęta mają tu sporo miejsca do wypoczynku, na terenie ogrodu są posadzone także przepiękne drzewa, krzewy i kwiaty. Krajobrazowe zoo zostało założone jeszcze w 1865 roku i od tego czasu dynamicznie się rozwija, więc nawet, jeśli byłeś w tym ogrodzie wcześniej, zdecydowanie warto zajrzeć ponownie.

Obiad i przekąski

Większość dobrych lokali, w których możesz zjeść pyszny obiad we Wrocławiu jest położonych na Starym Mieście lub w jego okolicach. Wśród nich na szczególną uwagę podróżnika zasługują oczywiście te, które oferują tradycyjne dania regionalne: zupę piwną i chlebową, kiełbaski z piwem, wrocławskie kluski, kwaśne ziemniaki itp. 

Jeśli masz ochotę na coś słodkiego, polecamy spróbować tradycyjnych deserów. Lokalne cukiernie oferują spory wybór słodyczy dla łakomczuchów w różnym wieku, a jedną z najlepszych opcji jest Tortownia na Bema. Na stronie www.tortynabema.pl możesz także zamówić desery na wynos: będą świetnym prezentem dla bliskich i znajomych po wizycie we Wrocławiu.

Niezapomniany wrocławski wieczór

Jeśli masz okazję, by zostać we Wrocławiu po zachodzie słońca – nie zmarnuj tej szansy! Podziwiaj nowoczesną fontannę multimedialną, zajrzyj do jednego lub nawet kilku punktów widokowych zlokalizowanych wprost na starym mieście, następnie wyrusz w sentymentalną podróż do Galerii Neon Side, a swój wyjątkowy wieczór zakończ na Ostrowie Tumskim, poszukując rozświetlającego miejscowe uliczki latarnika.