Przyjęcie urodzinowe dla dziecka – jakie menu przygotować?

Przyjęcie urodzinowe dla dziecka – jakie menu przygotować?

January 29, 2017 Off By Artur Sapa

Na każdej rodzinnej imprezie muszą się znaleźć potrawy odpowiadające randze wydarzenia.

Kulinarne przyjęcia urodzinowe organizowane dla pociech już na stałe zagościły w kalendarzach rodziców. Podczas, gdy solenizant na ogół najbardziej wyczekuje chwili, w której będzie mógł rozpakować wszystkie prezenty, jego rodzice mają jeszcze jedno trudne zadanie do wykonania – przygotowanie posiłków dla najmłodszych i starszych gości.

Przekąski dla najmłodszych

Posiłki na jeden kęs są nieodłącznym elementem niemal każdej uroczystości rodzinnej. Warto, aby znalazły się one również na przyjęciu małego solenizanta. Najlepiej jest stworzyć kolorowe szaszłyki w dwóch wersjach – owocowej, składającej się np. z kawałków bananów, winogron, truskawek, śliwek i kiwi oraz mieszanej, której składnikami będą sery, szynka pokrojona w kostkę, kabanosy oraz warzywa (np. rzodkiewka i pomidor). Nie powinno również zabraknąć mini kanapeczek z sałatą, szynką, ogórkiem, czerwoną papryką i pomidorkami koktajlowymi.

Tort okolicznościowy jako główna atrakcja kulinarna przyjęcia

Najważniejszym elementem każdego kulinarnego przyjęcia urodzinowego jest tort. Jak powinien wyglądać? Torty okolicznościowe mogą mieć najróżniejsze formy i kształty, dlatego masz ogromne pole do manewru. Możesz postawić na tradycyjny tort z dedykacją i świecami, które z pewnością sprawi dziecku dużo radości lub wybrać deser, który będzie przedstawiał postać z jego ulubionej kreskówki. Taki tort z pewnością zrobi ogromne wrażenie na wszystkich gościach przyjęcia.

Nie powinno zabraknąć innych słodkości

Mimo, że to tort stanowi kulinarne meritum każdych urodzin, to nie powinno na nich zabraknąć również innych słodyczy i wypieków, po które będzie można sięgnąć. Dobrym wyborem są w takim przypadku rogaliki, ciasteczka, mini pączki, babeczki oraz dodatkowe ciasto (np. sernik na zimno z owocami). Większość wyrobów cukierniczych, a w szczególności tort okolicznościowy warto zamówić w pobliskiej cukierni na Bielanach. Pozwoli Ci to zaoszczędzić dużo czasu oraz sprawić dziecku niepowtarzalną niespodziankę.