Jaką taśmę wybrać do kuchni?

Jaką taśmę wybrać do kuchni?

March 8, 2018 Off By Artur Sapa

Wykonanie izolacji akustycznej to jedna z kluczowych kwestii podczas stawiania dowolnej konstrukcji. Zarówno największe, jak i te całkiem małe budynki wymagają takiej izolacji. Często jest do tego wykorzystywana taśma wygłuszająca. Jednak dzisiaj producent taśm akustycznych zwykle oferuje produkty o wiele bardziej wszechstronne. Taśma chroni nie tylko przed hałasem.

Taśmy akustycznych na legary w kuchni

Przyjęło się, że produkty oferowane przez producenta taśm izolacyjnych określa się taśmami akustycznymi, czy też wygłuszającymi. Rzeczywiście pełnią one taką funkcję. Skutecznie hamują fale dźwiękowe, gwarantując wyciszenie danego pomieszczenia, czy też całego budynku. Jednak to nie wszystko. Nowoczesne taśmy wykonane z polietylenu gwarantują również zabezpieczenie przed innymi czynnikami zagrażającymi. Przede wszystkim taśma na legary, czy na kasetony służy również izolacji termicznej. Ma ona pomagać w utrzymaniu we wnętrzu stałej temperatury. Oznacza to, że chroni zarówno przed przegrzaniem, jak i przechłodzeniem pomieszczenia. Kolejna funkcja to zapobieganie osadzaniu się wilgoci. Jest to szczególnie ważne w przypadku naklejania taśm samoprzylepnych na elementy drewniane, na przykład na legary. Drewno bowiem szybko chwyta wilgoć i łatwo powstaje w nim grzyb.

Taśma akustyczna – cena i inne właściwości

Chcąc zaoszczędzić, niewątpliwie warto wybrać taśmę akustyczną. Cena tej izolacji dźwiękowej jest relatywnie bardzo niska. W stosunku do innych materiałów i remontów, które wykonuje się w celu zapewnienia odpowiedniej izolacji, producent taśm akustycznych oferuje bardzo tanie produkty. Wynika to z faktu, że produkcja taśmy nie jest szczególnie droga. Powstają one najczęściej z polietylenu. Ten polimer syntetyczny, za sprawą odpowiedniej obróbki, zapewnia jednolitość komórkową struktury taśmy. Dzięki temu taśma zachowuje szczelność, gwarantując tym samym doskonałą izolację. Warto zauważyć, że nie każdy sklep oferuje tej samej jakości taśmy. Polecamy korzystać jedynie ze sprawdzonych produktów, renomowanych marek.