Festiwal tradycyjnych smaków w Poznaniu

Festiwal tradycyjnych smaków w Poznaniu

Off By Artur
romatyczne wędliny czy sery przyciągają uwagę, kusząc swoim niepowtarzalnym zapachem oraz smakiem. Tradycja wyrabiania własnych produktów mięsnych lub serowych sięga wielu pokoleń wstecz, a dzięki nowej modzie, znowu powraca na polskie stoły. Już w sierpniu kolejna edycja Festiwalu Tradycyjnych Smaków w Poznaniu.
Babcine receptury, przekazywane od dawna w rodzinach goszczą w menu wielu restauracji i zachęcają do skosztowania staropolskich specjałów. Gdzie zjeść w Poznaniu, aby poczuć dawny klimat i spróbować wysokiej jakości wędlin, serów czy innych wyrobów własnych?

Dobre restauracje w Poznaniu

Stolica Wielkopolski słynie z niepowtarzalnego smaku i dań, których nie znajdzie się w innych częściach Polski. Tradycyjne pyry z gzikiem czy słynne rogale świętomarcińskie to jedne z wielu przykładów kuchennych właściwości Poznania. Jednak Wielkopolska to także miłość do wyrobów własnych, przyrządzanych według znanych i cenionych przepisów. W wielu restauracjach w Poznaniu można skosztować aromatycznych szynek, kiełbas, polędwic czy produktów serowych. Wśród miejsc najczęściej polecanych znajduje się klimatyczna Browarna Przystań, w której można znaleźć smakowite wyroby mięsne i sery, wytwarzane we własnej wędzarni.

Aby poczuć smak tradycji

Browarna Przystań to restauracja w Poznaniu, mieszcząca się przy ulicy Browarnej, w dzielnicy Antoninek. Bliskość przyrody i odpowiednia odległość od miejskiego gwaru sprawia, że to miejsce doskonałe na odpoczynek i chwilę spędzone z najbliższymi. Z tego też powodu cieszy się dużą popularnością wśród osób ceniących sobie dobrą kuchnię. W końcu tradycyjne wyroby smakują najlepiej na łonie natury! W wędzarni znajdującej się przy Browarnej Przystani, specjaliści przygotowują aromatyczne kiełbasy, szynki, polędwice, ryby, a także sery. Każdy rodzaj potrawy opalany jest innym typem drewna, aby wydobyć z niego najlepsze walory smakowe. Aromat wędzonych produktów unosi się niemalże od samego progu restauracji i zachęca do skosztowania dań znajdujących się w karcie.

Miejsce na ognisko w Poznaniu

Szczególnie w sezonie letnim lubimy spędzać czas na świeżym powietrzu, zwłaszcza w ciepłe i długie wieczory. Można to połączyć z degustacją wyrobów własnych i spędzić miło czas z rodziną bądź znajomymi. W ofercie Browarnej Przystani w Poznaniu znajduje się możliwość organizacji ogniska. Opiekanie kiełbasek czy serów nad wolnym ogniem będzie doskonałym sposobem na imprezę, jak i zwykłe spotkanie z bliskimi. To także cieszący się dużą popularnością pomysł na imprezę integracyjną, wieczór panieński lub kawalerski czy różnego rodzaju eventy. Smak własnych wyrobów upieczonych w ten sposób będzie z kolei niezapomnianym doznaniem kulinarnym!

Gdzie zjeść w Poznaniu – Browarna Przystań zaprasza

Restauracja położona w pobliżu lasów na Antoninku w Poznaniu jest zlokalizowana na tyle daleko od miejskiego gwaru, co pozwala na odpoczynek, ale równocześnie odpowiednio blisko, aby w kilka minut znaleźć się w centrum miasta. To połączenie sprawia, że z roku na rok rośnie popularność tego mięsa. Także pozytywne opinie o własnych wyrobach są znane w kulinarnym świecie stolicy Wielkopolski i zdobywają ciągle nowych zwolenników. Dobra restauracja w Poznaniu proponuje także organizację imprez okolicznościowych, podczas których serwowane są potrawy inspirowane tradycyjnymi recepturami.